KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 7832321
nr 783 2321
Anders Hol
(1867-1959), Sverige
Blyerts, Anders Hol (1867-1959), Mansstudie, 1893, motivets mått: 45 x 56
Kondition: slitage, skador
Anders Hol, svensk målare och grafiker född 1867 i Mora, död 1959.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 15 oktober 2012
kl 17:03:53
850 kr
700 kr
1.000 kr
Anders Hol
Läs mer om Anders Hol